День поля в «Урожаї» відбувся під знаком сої

09.10.2015 12:29

Результати цьогорічної врожайності демонстраційних зразків сої, кукурудзи та соняшника «Урожай» продемонстрував на власних експериментальних полях у Кошмаку на Корсунщині. Серед запрошених - близько 50 представників агрономічної служби МХП та понад 25 - від провідних насіннєвих компаній світу. Учасникам Дня поля на «Урожаї» зокрема представили особливості технології вирощування 53 сортів сої від найкращих іноземних насіннєвих компаній Канади, Австрії, Німеччини та Сербії. Серед усіх трьох культур найбільше уваги було зосереджено на сої, оскільки саме вона сьогодні найменш досліджена культура.

Як розповів начальник відділу наукових інновацій «Урожаю» Олександр Коваленко, сучасні резерви підвищення врожайності – це інструменти, які можна побачити сьогодні й запровадити завтра. Тому результати спостережень за культурами на демонстраційних полях дають можливість вже наступного року запроваджувати у виробництво нові сорти на власних полях.

- Суть будь-якого демонстраційного поля полягає в тому, щоб агрономічна служба підприємства ознайомилася з найновішими досягненнями селекції і генетики основних культур, накладених на затверджену технологію вирощування культур, - пояснює Олександр Коваленко. – Цього року, зробивши багатофакторний аналіз врожайності соняшника, кукурудзи та сої, матимемо більше інформації про те, як ведуть себе найновіші сорти та гібриди цих культур у наших кліматичних умовах. Як результат – кожен зі зразків після обробки всіх даних зможе потрапити в товарні посіви підприємства.

За кількістю сортів демонстраційне поле «Урожаю» - друге в Україні.Найбільшу колекцію сортів тут по праву має соя. Ця культура, за словами фахівця, найменш розсекречена, тому резерви підвищення її врожайності невичерпні.

- Вже зараз можу сказати, що принаймні чотири сорти сої з 53 за попередніми результатами мають значні переваги над іншими. Вони кілька років поспіль демонструють стабільну врожайність, - підбиває підсумки Олександр Коваленко.