Депутати облради об’єднуються навколо проблем відродження села
Аби село не занепало остаточно, захистити інтереси жителів сільських територій налаштовані депутати обласної ради. Задля цього нещодавно було створено міжфракційне депутатське об’єднання «За відродження села», про появу і легітимність якого оголосила на останній сесії голова обласної ради Валентина Коваленко.
Сприяти реформуванню сільських територій на сьогодні збираються Юрій Громовський, Наталія Старікова, Віталій Полях, Наталія Проценко та Валентин Хижняк.
За словами координатора Наталії Старіковой, суттєва особливість новоствореного об’єднання в тому, що воно аполітичне, тобто, не має різниці, до якої партії належить депутат. Вона закликає колег відкинути політичні мотиви й просто працювати на результат задля успішного реформування села й кращого майбутнього країни.
- Якщо селу не допомогти – воно не підніметься. Необхідні зважені продумані реформи, - переконана депутат облради Наталія Старікова. – Потрібно об’єднати зусилля, знання й досвід, щоб ефективно вирішувати питання, які накопичилися в освіті, медицині, агропромисловому комплексі. І зробити це можуть фахівці з різних галузей й з різних партій. Окрім того, члени міжфракційного депутатського об’єднання «За відродження села» вже співпрацюють й надалі активно співпрацюватимуть з громадами й громадськими організаціями та активістами, засобами масової інформації, міжнародними організаціями, депутатами місцевих рад тощо.
Що ж до завдань, то перш за все члени міжфракційного об’єднання планують сприяти залученню інвестицій в регіон, створенню нових робочих місць на селі, диверсифікації сільгоспвиробництва (створенню кооперативів, розвитку тваринництва, рослинництва, садівництва, овочівництва, тепличних господарств). На порядку денному й розвиток інфраструктури об’єктів аграрного сектору та робота в напрямку законотворчих ініціатив, зокрема, по земельних питаннях.
- Одна з найбільш резонансних сьогодні тем – це об’єднання територіальних громад, - поділилась Наталія Старікова. – Люди бояться, що їх, як за часів колективізації, будуть насильно кудись приєднувати, не враховуючи їхніх інтересів. Ми вже кілька місяців поспіль активно працюємо в цьому напрямку: провели форум для голів сільських та селищних рад, зібрали й систематизували пропозиції від громад та направили їх до Верховної ради та Кабінету міністрів. Сьогодні на сесії прозвучала пропозиція звернутися до Верховної ради щодо необхідності перш, ніж об’єднувати громади, провести референдум, бо це передбачено чинним законодавством. Депутати нашого об’єднання цю ініціативу підтримали: чим більше напрацюємо пропозицій - тим краще.