Фазани збагачують фауну Городищини

24.07.2015 05:41

З дитинства кожному відома щиталочка про чотирьох мисливців, які бажають знати, де живуть фазани. А й справді – де водяться такі цікаві птахи? Енциклопедія говорить, що територія їх поширення від Кавказу до Приморського краю. Фазан – національний птах Грузії, він є символом штату Південна Дакота в США та однієї з префектур в Японії. Віднедавна мисливських фазанів почали вирощувати і в Україні.

 

Благородною ідеєю розвести цих екзотичних птахів на Городищині захопився депутат обласної ради Олександр Лупашко. За свої особисті кошти він придбав у Білій Церкві молодняк фазанів. Їх 100 штук, усі віком 2 місяці. Зрозуміло, що коштують дорого, але грошей не шкода, коли мета – збагатити фауну рідного краю.

20 липня на волю, на природу фазанів випустили у Буді-Орловецькій. У цій добрій справі також взяли участь сільський голова Буди-Орловецької Борис Карвацький та голова первинного мисливського колективу Олексій Карвацький. Величезна вдячність Олександру Зеленьку, який забезпечив доставку птахів. Зазвичай фазани живуть в лісах з підліском, або в заростях чагарників, тримаються біля річок і ставків. Тобто, у мальовничій Буді-Орловецькій для них ідеальні умови для життя і розмноження. Олександр Лупашко висловив сподівання, що за кілька років тут уже можна буде проводити полювання на фазанів.

– Досі, щоб уполювати таку дичину, мисливцям доводилося їхати аж за межі Черкаської області – на південь України, – говорить голова районного товариства мисливців і рибалок Олександр Горідько. – У невеликій кількості, для себе та друзів, ентузіасти розводять фазанів у Вільшані та Цвітковому. Цього року первинний мисливський колектив ім. Т.Г. Шевченка з Городища випустив у природне середовище 30 фазанів, ПМК «Орловецьке» – 70, ПМК «Хлистунівське» – 21, ПМК «Калинівське» – 104 фазани. Велика вдячність усім щирим любителям природи, які реальними справами примножують її багатства! Так Олександр Вікторович Лупашко вже має досвід збереження дикої фауни – у його господарстві давно живуть дикі кабани та косулі. Тепер і фазани поповнили природне різноманіття району.

 

Володимир ЧОС