Віталій Скоцик: “Україні потрібні нові перемоги!”

08.05.2015 11:09

Цього тижня Україна разом з усім світом відзначає семидесяту річницю завершення однієї з найкривавіших воєн двадцятого століття. В ці дні шануємо пам’ять мільйонів тих, хто боровся з нацизмом та загинув у цій боротьбі. Вшановуємо і тих героїв, хто втратив життя у наші дні. Хто віддав найдорожче за мирне і достойне життя кожного з нас, хто захищає Україну сьогодні.

Минула війна коштувала українцям дуже багато. Лише загиблими Україна втратила близько 10 млн. чоловік. З них більше 5 млн. цивільних. Зруйновано 700 міст і 28 тис. сіл. Близько 500 тис. українців Західної України репресовані у перші повоєнні роки.

Величезним є і вклад українців у перемогу над нацизмом. 6 млн. українців воювали з нацизмом у лавах радянської армії, понад - 100 тис. у лавах УПА і 250 тис. - у арміях союзників. Це та ціна, яку заплатив наш народ, щоб залишатися собою на своїй землі. Сьогодні хочеться висловити велику шану і повагу усім цим людям.

В цей день варто згадати, ким є українці і які риси дозволили вижити нашому народу віками, зберегти свої традиції, перемогти агресора у минулому і успішно боротися з агресором у сьогоденні. Адже і нині Україна змушена боротися з віроломним агресором.

Історично українці змушені були постійно захищати своє право бути собою і жити на своїй землі. Ми унікальний народ, який пережив руйнівні навали зі Сходу і Заходу протягом 13-15 століть. Нас пробували знищити поневолювачі винищуючи фізично, забороняючи мову і культуру, обмежуючи право на освіту. Але Україна вистояла завдяки феноменальній здатності українців до самоорганізації.

Саме ця здатність до самоорганізації дала світу унікальну козацьку демократію. Самоорганізований кооперативний економічний рух на початку 20-го століття дозволив відкривати “Просвіти”, виховувати і навчати національні еліти всупереч тодішній політиці панівного чужого державного апарату.

Це створило умови для розвитку потужного руху за незалежність у 1920-х, 1940-х, 1970-х роках. Якби не було “Холодноярської республіки”, УПА, “шестидесятників”, дисидентів і Народного Руху України, ймовірно, не було б одноголосної підтримки незалежності України у 1991 і масової підтримки Помаранчевої революції у 2004 році та Революції Гідності 2014.

Український народ ставав сильним там, де були безсилими політичні поводирі. Він змушував політиків діяти правильно. Сьогодні наша країна веде виснажливу війну з російським агресором, котра вже коштувала нам тисячі людських життів, сотень зруйнованих міст і сіл. Зупинити ворога вдалося у першу чергу завдяки самоорганізованому руху волонтерів та патріотичному настрою населення, які забезпечують армію не лише уніформою, харчами але й новітніми зразками озброєнь, що важко уявити у будь-якій іншій державі.

Проте для перемоги у військовому протистоянні маємо перемогти у війні проти бідності, створивши дієву економіку, яка дасть достойний дохід людям, дозволить розвивати і утримувати сильну армію. Для цього маємо завоювати гідне місце у міжнародній економіці. Україна вже є одним із лідерів у експорті пшениці, кукурудзи, ріпаку але маємо ще стати першими у виробництві готової продукції. Для цього у нас все є. Ми маємо унікальні землі. Унікальних людей та величезний науковий потенціал, щоб стати однією з найрозвиненіших країн світу.

Нам потрібно провести реформи, подолати корупцію, знову навчитися контролювати владу і політиків, як це було у часи козацької держави. Маємо пам’ятати, що саме українська земля створила першу демократичну Конституцію Пилипа Орлика 305-річчя якої відзначаємо цього року. Наші предки були законодавцями справжнього громадянського суспільства. Сьогодні маємо згадати про ці традиції і тоді сильна, незалежна і заможна Україна буде найкращим вшануванням пам’яті мільйонів українців, що в різний час полягли у боротьбі за неї!

Віталій Скоцик, голова Аграрної партії України